Nå samles alle spillerne til én kveld og høyere premier

Radiobingoen får et kraftig løft når lokalradioene samler alle spillere til én stor bingokveld i uka. Med firedoblet vinnersjanse på lykkepotten og økte pengepremier, lover redaktør Bjørn Martin Brandett en kveld med spenning og store gevinster.

Radiobingo har vært en trofast følgesvenn på lokalradioene i mange år. Nå tar konseptet et stort steg videre. Fra og med i kveld klokken 20 samles alle bingoentusiastene på én felles sending – og med det kommer også betydelige endringer i premienivået.

– Vi har gjort noen justeringer gjennom de 15 årene vi har drevet med radiobingo, men dette er nok den største endringen vi har gjort, sier ansvarlig redaktør og eier, Bjørn Martin Brandett.

EN FELLES BINGOKVELD FOR ALLE

Tidligere ble radiobingoen spilt på tre ulike kvelder gjennom uka på kanalene til lokalradioen. Nå samles alt på én kveld – tirsdag klokken 20 – noe som gjør det både enklere å delta og mer spennende.

– Nå blir det én fellesbingo på tvers av alle kanalene. Det gjør det lettere å samle spillere, og ikke minst øker det spenningen rundt lykkepotten, forklarer Brandett.

Den største nyheten er at lykkepotten nå gjelder for alle de fire spillene i løpet av sendingen, i stedet for bare ett som tidligere. Det betyr firedoblet sjanse for å vinne hovedpremien på 100 000 kroner.

ØKTE PREMIER OG MER SPENNING

I tillegg til større sjanser for å vinne toppgevinsten, er også de øvrige premiene oppjustert betraktelig. Nå kan man vinne 400 kroner for én rekke, 800 kroner for to rekker og hele 2 000 kroner for tre rekker. Alle disse beløpene er doblet fra tidligere nivåer.

– Det blir et skikkelig premiebyks i kveld. Vi har justert alt vi har lov til innenfor regelverket, sier Brandett.

Han forteller at mange blir overrasket over hvor høye premier radiobingo faktisk opererer med.

– Vi har delt ut mange hundretusen kroner gjennom årene, og det er alltid artig å snakke med folk som vinner de store premiene.

SLIK DELTAR DU I RADIObingoEN

For nye spillere kan det være nyttig å vite hvordan det hele foregår. Sendingen varer omtrent én time, og man må kjøpe bingoblokker på forhånd. Det kan gjøres enten fysisk hos utsalgssteder i fylket, eller digitalt på nettsiden radiobingo.no. Der kan man velge mellom å skrive ut blokkene eller spille digitalt ved å krysse ut tallene på skjerm.

– Det er viktig å huske at man må følge med og krysse ut tallene selv. Det er ikke som spillene fra Norsk Tipping hvor alt skjer automatisk, sier Brandett.

GIR GLEDE BÅDE TIL VINNERE OG ARRANGØRER

Spillet koster 90 kroner per bingoblokk, og sendingen starter klokken 20. Med høyere premier og større vinnersjanser er det mange grunner til å sette av en time til radiobingo.

– Bingo er bingo, både for spiller og arrangør. Vi vet jo ikke når lykkepotten går ut, og det er like spennende for oss i studio som for spillerne. Det er alltid moro å dele ut penger, og spesielt når man ser at det kan hjelpe folk med ting som studiegjeld eller bil-gjeld, sier Radiosjefen.

All informasjon om hvordan man deltar finnes på nettsiden tirsdagsbingoen.no.