Åsta Holths venner har gitt ut en ny CD som hyller dikteren fra Finnskogen. Utgivelsen har fått tittelen Eg ville gi min sang ått alle, hentet fra en av Holths egne diktlinjer.
– Vi har kjent til musikk på Åstas dikt i mange år, men nå har vi samlet tre komponister fra regionen og profesjonelle musikere. Det har blitt et ordentlig Finnskog-produkt, sier leder Anne Berit Gullikstad.
CD-en ble lansert under Åsta-dagen med konsert på Finnetunet, der musikerne fra innspillingen stod på scenen. Mottakelsen var god, og mange lot seg berøre av musikken.
– Det var både tårer og smil. Dette er ikke festmusikk, men vakre, lyriske toner som kler Åstas tekster, sier Gullikstad.
Utgivelsen følges opp med en bok med tekster, melodier og betraktninger om Holth, i tillegg til teaterforestillingen Steinen Blømer som settes opp til høsten.
Hør mer her: