18 år gamle Viljar August Wathne Guttormsen fra Kongsvinger har tatt steget opp på A-laget til Elverum Håndball. For unggutten er det stort å få spille i Rema 1000-ligaen mot landets beste lag.
– Det er kjempegøy å få muligheten. Ambisjonen min er å bli best, sier han.
Valget av Elverum var enkelt for den tidligere KIL-spilleren.
– Det er innlandets beste håndballag, og jeg har blitt tatt veldig godt imot av både lagkamerater og trenere, forteller Guttormsen.
Han legger ikke skjul på at oppveksten i Kongsvinger har formet ham som spiller:
– Man lærer å blø for drakta. Jeg har fått med meg mange tips og triks fra KIL Håndball som jeg tar med videre, forteller ungutten.
Nå venter tøffe kamper, blant annet var han i troppen i cupoppgjøret mot Bekkelaget i Ekeberghallen onsdag.
– Man blir jo spent, men det er nettopp det som gjør det gøy, sier Guttormsen, som balanserer spilletid både på Elverums A-lag og rekruttlag.
– Jeg er fornøyd med å være med. Resten får trenerne bestemme, sier den ambisiøse 18-åringen – som håper navnet hans blir godt kjent i norsk håndball i årene som kommer.
Hør mer her: